Bitcoin hirmutab ja hullutab – saab näha, kellel on õigus
Viimase paari kuuga poole võrra odavnenud bitcoin on mitme prominentse kaupleja arvates hea ostukoht, kuigi majandusteadlased selles nii veendunud pole. Mõtlen, mida peaksin mina tavalise investorina selles olukorras tegema.
El Salvadori president avaldab lisaks meemidele ka plaane rajada vulkaani jalamile bitcoinilinn, mille ehitamiseks saadav raha peaks tulema bitcoinidega tagatud võlakirjadest. Foto: Reuters/Scanpix
Bitcoini-dollari vahetuskurss on teinud pea igal teisel aastal või viimasel ajal ka juba igal aastal uue tipu, millele on järgnenud langus. Detsembris 2017 maksis bitcoin 19 500 dollarit, kuu aega hiljem kõigest 7000; juunis 2019 tõusis hind 13 800 dollarini ja kukkus mõni kuu hiljem 8000 dollarini; mullu juuli tipule 61 600 dollaril järgnes kukkumine novembri alguses kõigepealt 31 100 dollarile ja seejärel uus tipp 68 789 dollaril.
Krüptovarad on viimastel nädalatel olnud tugevas korrektsioonis ning krüptokaupleja usub, et praegu on hea aeg siseneda, kuid hoiatab, et seda ei tasuks siiski teha umbropsu.
Kuigi riik võib karta rahapesu, siis ei ole krüpto selleks hea koht, kuna iga tehing on avalik, rääkis krüptoinvestor Edgar Aronov saates „Äripäeva fookuses“.
Investor Lauri Meidla rääkis investor Toomase konverentsil ühest veast, mille ta tegi eelmisel aastal ja mille teised investorid teevad järele sel aastal.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.