Uudised, et Elon Musk tahab Twitteri tehingust putku panna, on saatnud aktsia langusse. Kas nüüd oleks hea võimalus minna täispanga peale ja mängida lootusele, et kohus sunnib Muski maksma? Mina arvan, et ei.
Kuigi praegu võiks justkui olla hea aeg panustada sellele, et Twitteri tehing viiakse kohtu sunnil lõpuni, ei tundu see tõenäoline, kuna Muski viimaste kuude käitumist vaadates paistab, et tal on algusest peale olnud hoopis teine plaan. Foto: Reuters/Scanpix
Reedel pärast USA turu sulgemist teatasid Muski advokaadid Twitterile, et ärimees taganeb oma algsest aktsia kohta 54,2 dollari suurusest ülevõtupakkumisest. Selle peale vastas Twitteri nõukogu esimees Bret Taylor, et ettevõte kavatseb lepingu jõustada kohtu abiga. Juhtumit hakkab arutama Delaware’i õiguskohus ehk õigusorgan, mis selles USA osariigis liitumis- ja teiste ärilepingute erimeelsusi lahendab.
44 miljardi USA dollariga Twitteri osta ja börsilt ära viia lubanud Tesla suuromanik Elon Musk teatas tehingust taganemisest. Musk põhjendas otsust robotkontode ehk nn bottide rohkusega suhtluskeskkonnas.
Elon Musk, kes on teinud Twitteri aktsionäridele väljaostupakkumise, kohtus täna Twitteri töötajatega, kus ta tõi välja oma visiooni, et Twitteril võiks olla üks miljard kasutajat ning kasutajad võiksid oma kontosid kinnitada Twitterile ülekande tegemise kaudu, vahendab Bloombergi uudisteagentuur kohtumist. Samas aprillis tehtud ostupakkumise lõpuleviimisest ei räägitud.
Ettevõtja Elon Musk teatas täna Twitteri vahendusel, et Twitteri 44 miljardi suurune tehing on pandud ajutiselt pausile. Aktsia on eelturul kukkunud kivina.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.