Nafta ja maagaasi hind on tänavu teinud tõsist sõitu maailmaturul, peamiselt ühe suure tootja Venemaa rünnaku tõttu Ukrainale. Mis naftaturul edasi saab, kas jätkub tõus või saabub langus, seda proovivad ennustada kõik turuosalised ja analüütikud.
Naftabarreli hind võib edaspidi poole võrra kukkuda või mitmekordistuda. Mis reaalselt saab, sõltub juba majanduse käekäigust ja nõudluse võimalikus langusest või püsimisest. Foto: AFP/Scanpix
Naftabarreli hinnaprognoosid käivad seinast seina, 45 dollarist 380 dollarini. Et nafta ja gaasi kallinemisel on suur osa kappavas inflatsioonis, on selge, et nafta hinna langus aitaks tooraineid importivat Euroopat ja Eestit selle sees kogu hinnatõusu taltsutamisel kõvasti. Just seda prognoosib näiteks Citibank.
Naftahinnad langesid täna tublisti, sest investorid keskenduvad oodatavale Föderaalreservi juulikuisele intressitõusule, mis võib majanduse ja seega nafta nõudluse tugeva surve alla panna. Õli lisab tulle dollari kiire kallinemine, vahendab Reuters.
Elektri ja kütuste hinnad kõrgemale viinud vähene energiapakkumine võib veelgi halveneda, vahendab Bloomberg Rahvusvahelise Energiaagentuuri juhi sõnu.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.