Ameerika rahabosside jälgedes astudes kukuksin sügavasse mülkasse
Suured börsigurud pole sugugi läbinägelikud ennustajad, vaid on sama ekslikud nagu me kõik, mistap kaob nende pimesi järgimisel investori raha kui mutiauku.
Fondijuht Michael Burry, keda suurem osa maailmast seostab filmiga “Big Short", kus Burry't kehastab näitleja Christian Bale (pildil), pidi tunnistama, et seekordse soovitusega aktsiaid müüa, oli ta teinud vea. Foto: AP/Scanpix
Sel nädalal ületas taas uudisekünnise fondijuht Michael Burry. Sestsaadik kui Burry 2007–2008 USA rämpslaenude kriisis lühikese positsiooniga täppi pani ning sellega Michael Lewise bestselleri “Big Short” (“Suur lühikeseks müük”) ja samanimelise filmi kangelasena tuntuks sai, jälgib Wall Street ja muidugi ka ajakirjandus teda tähelepanelikult.
Aasta viimasel Investeerimisklubi üritusel paljastas investor Toomase tiimi liige ja ahjusooja Toomase elulooraamatu “Börsil rikkaks” autor Anu Lill, millised on olnud suurimad õppetunnid, mida jälgides suudab investor turge edestada.
Investorid haistavad juba uue pullituru hõngu. Eelmisel laupäeval Kultuurikatlas toimunud investor Toomase konverentsilt said osalised kaasa hulgaliselt investeerimissoovitusi, kuhu ja kuidas investeerides oma portfellile hoogu juurde anda. Siin nad on.
Kõigepealt suur aitäh – tore oli paljudega teist taas koos üks konverentsipäev veeta. Ikka ja jälle loodan, et leidsite häid mõtteid, uusi tuttavaid, mõned kasulikud nipid ja ehk ka uusi investeerimisideid. Nii vähemalt teie kätemeri laupäeval kinnitas. Leidsin minagi mõne mõtte ja ühe vihje võtsin kohe vaatluse alla.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.