Apple'i tegevjuht Tim Cook. Loodetavasti ei hakka Apple oma suure rahapatakaga luhvtitama ja ettevõtteid kokku ostma, et langust tasa teha. Foto: AP/Scanpix
Süle- ja lauaarvutite tootmine ja müük oli eelmisel kümnendil üsna stabiilne sektor. Sektori seirega tegeleva analüüsifirma IDC andmeil müüdi pandeemiaeelsetel aastatel keskeltläbi 265 miljonit arvutit aastas. Kolmveerand sektorist oli nn suure viisiku käes – Lenovo, HP, Dell, Apple ja Asus – kellest omakorda kolm esimest olid pisut suuremad.
Aasta esimese kvartalis taandus personaalarvutite müük mulluse sama perioodiga võrreldes 29% ja kõige suurem kukkumine leidis aset õunamärgiga arvuteis.
Talvekaamosest väljudes on väikest elavnemise märki hakanud näitama ka minu investeeringud. Kui veebruaris teenisin tagasi veidi üle 2600 euro, siis märtsis leidis tee minu taskutesse 8126,6 eurot, mis tegi kuiseks tõusuks 1,7%. Portfell jäi sellega küll endiselt alla poole miljoni piiri, aga napilt ehk 497 435,7 euro peale.
„Tuleb olla ahne, kui teised kardavad,“ põhjendas investor Kristo Rosin, miks otsib praegu parimaid ostukohti pangandusest. Äripäeva suurele küsitlusele vastanud investorid võtavad varasemast pisut rohkem riske, kuid see ei tähenda, et ostavad aktsiaid valimatult.
Börsil on karuturg kestnud juba aasta ja kõik küsivad ühte ja sama: millal see lõpeb? “Miljoni dollari küsimus”, kui kasutada vana tuntud vastust. Aga millal siiski? Kui hakata analüütikuid läbi küsitlema, jagunevad vastused kaheteistkümneks: märtsis, aprillis, mais, teisel poolaastal jne. Nii ei saa ju karu jahtida!
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.