Uskumatu: minu jälgimisnimekiri on täis raha neelavaid koletisi
Minu jälgimisnimekirja viimase viie aasta jooksul ladestunud ideed on praeguseks keskeltläbi veerandiga vee all ning kui oleksin esimese emotsiooni pealt ostud teinud, poleks ma oma tootluseemärki küll täitnud.
Sadade aktsiate ostmata jätmine on päästnud mu portfelli hullemast, sest sahtlinimekirja ostudega oleksin tegelikult rohkem kahjumis kui plussis. Foto: Reuters/Scanpix
Oma investorikarjääri jooksul olen läbi töötanud mitusada investeerimisideed. Kõige paremad mõtted on mul haaratud loomulikult portfelli, kus on ka oma eestvedajad ja oma järelelohisejad, kuid mille keskmise tootlusega olen ma üpris rahul.
Minu vaatlusnimekirjas olev Netflix sai eile suure hoobi, kui aktsia kukkus kehva kvartalitulemuse peale kolmandiku. Siiski on veel vara aktsiat ostma tormata, sest see võib osutuda kukkuva noa püüdmiseks ja erinevalt hiljuti laineid löönud sarjast "Squid Game", ei ole selle noa püüdmisel võimalik võita suuri summasid.
Küberrünnakud ettevõtete ja valitsusasutuste vastu on viimastel aastatel murettekitava kiirusega kasvanud ning nõudlus küberturvalisusele kindlasti vähenemise märke ei näita.
Sügise tulekuga olen hakanud uurima möödunud aastal õhku visatud aktsiaideid. Ühe huvitava ettevõttena silmasin mullu mobiilimängude platvormi Skillz, mis oli selleks hetkeks teinud läbi suure kukkumise. Nüüd saan tõdeda, et oskuslikult vältisin väga terava noa püüdmist, aga ehk on nüüd õige aeg sinna raha panna?
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.