Kõik märgid näitavad, et pankadele tasub endiselt panustada
USA suurpankade kvartalitulemuste avapauk on antud. Minu portfellis Ameerika pankade aktsiaid ei ole, kuid nende tulemusi jälgin ikka väga tähelepanelikult, on nad ju praegu majanduse meeleolumuutuste indikaatorid.
JPMorgan Chase riisus esimesel kvartalil pankadest kõige rasvasema koore. Foto: Reuters/Scanpix
Muidugi tuleb arvestada, et enamik aega esimesest kvartalist oli ju majanduses normaalne olukord. Niinimetatud panganduskriis algas märtsi alguses pärast Silicon Valley Banki (SVB) ja Signature Banki pankrotti. Seetõttu ei oodatudki katastroofilisi tulemusi, veel vähem suurtelt pankadelt.
USA börside suuremad indeksid lõpetasid nädala esimese kauplemispäeva eri suundades: S&P 500 indeks ja Dow Jonesi tööstuskeskmine sulgusid pangaaktsiate tõukel plussis, Nasdaq miinuses.
USA Föderaalreservi uute andmete kohaselt kaotasid väikesed ja keskmise suurusega pangad pärast Silicon Valley Banki kokkuvarisemist vaid ühe nädalaga ligi 120 miljardit dollarit hoiuseid.
Šveitsis elav LHV asutaja ja suuromanik Rain Lõhmus tõdes, et ta endal Credit Suisse’iga kokkupuudet ei ole ning ka kohalike hulgas pole ta paanikat täheldanud.
Leedus registreeritud päikeseenergia arenduskontsern Sun Investment Group (SIG) pakub 22. novembrini toimuva avaliku võlakirjade emissiooni käigus 2aastase tähtaja ja 11,5% suuruse aastaintressiga tagatud võlakirju eesmärgiga koguda investoritelt kuni 8 miljonit eurot.