Eelmisel nädalal jäi mulle silma Ärilehe intervjuu Toomas Kivimäega, kes tõdes, et müüs Ampleri maha, kuna pankrotti läinud ettevõtte investeeringult ei saa kahjumit deklareerida.
- Investor ja riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi jagas eelmisel nädalal väärinfot pankrotistunud vara deklareerimise kohta. Foto: Simo Sepp
Kahjumi deklareerimine on investori seisukohalt aga ülioluline, sest võimaldab kasumlikelt investeeringutelt tekkivat maksukohustust optimeerida. Täpsemalt, kui näiteks investori portfellis on üks või mitu kasumlikku aktsiat, peaks ta juhul, kui paigutab oma raha investeerimiskonto süsteemi väliselt, tasuma kasumiosalt tulumaksu. Kui aga portfellis on mõni kahjumlik investeering, näiteks pankrotti läinud ettevõte, tähendab kahjumi deklareerimine, et investor saab plussis investeeringutelt tekkinud kasumit kahjumiga tasandada ja seeläbi maksukoormust vähendada.
Nii tekkis mul Toomas Kivimäe intervjuud lugedes kohe küsimus, kas tõesti peaks investeerimiskonto süsteemi mitte kasutav investor pankrotiohus ettevõtteid kuidagi eriti hoolikalt jälgima ja enne lõplikku püsivat maksejõuetust nad maha müüma.
Seotud lood
Hoolimata suurtest kaotustest Ampler Bikesiga pole investor Madis Müür kaotanud usku iduettevõtlusesse: tal on jätkuvalt osalus mugavuspoe tehnoloogiat ning müügipunkte pakkuvas Grab2Go-s ja ta usub ka Harju Elektri osalises omanduses olevasse Skeletoni.
Mida ei suutnud aastaid tagasi ainus minu portfellis pankrotistunud ettevõte, seda suutis nüüd siiski Ampler. Pean täna alla neelama tõdemuse, et Ampleriga tegin elu halvima rahapaigutuse.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.