Aasta esimesel kauplemispäeval läks minu Adobe stop-loss -order juba käiku, kuna panin umbropsu oma orderi hinna paika ilma pikemalt süvenemata. Nüüd hoian hinge kinni, et mitte Eesti juurtega börsikauplejalt Alexander Elderilt jälle noomida saada. Foto: Andras Kralla
Apple’i eile tekitatud võngete peale USA tehnoloogiaaktsiates kukkus Adobe aktsia alla 582 dollari, mis käivitas minu varem pandud stop-loss-orderi. Panin selle orderi välja umbes veerandi võrra ostuhinnast kõrgemal, et panna sedajagu kasumit lukku.
Adobe ja Figma ühinemisprotsessis esinenud konkreetsed regulatiivsed takistused pole meediale esitatud allikates täpsustatud. Siiski on mainitud, et ettevõtted seisid silmitsi regulatiivsete väljakutsetega Euroopa Komisjoni ja Suurbritannia konkurentsi- ja turuameti poolt.
Kui ma mõni aasta tagasi magasin hea müügikoha maha ja Adobe aktsia vedas mind sügavasse miinusesse, siis täna on viimane kuum trend tõstnud positsiooni taas rohelisse ja võib oodata tulevikus lisagi.
Kui läinud sügisel tõi kandadele astuva konkurendi ülesostmise plaan Adobe aktsiale järsu languse, siis maikuu algusest alates on aktsiat pressi all hoidnud hoopis väljavaade, et seesama tehing jääb ära. Ise tahaksin Adobe investorina selgemat pilti sellest, mida tähendab ettevõtte jaoks tehisintellekti kiire areng – on see rohkem risk või võimalus.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.