Eelmisel reedel ilmus Äripäevas Tallinna börsi Investorite TOP ja aktiivse investorina läksin ka mina vaatama, kuhu ma oma portfelliga maanduksin. Lävend paistis küll väike, aga pidin pettuma, sest sisse mind sellesse klubisse ei lastaks.
Kohalikule börsile suurema summa investeerimisega peab investor kindlasti arvestama, et likviidsus võib olla madal ja suure portfelli müümisele võib kuluda väga palju aega. Foto: Andras Kralla / Äripäev
Tallinna börsi aktsiaid kokku lüües selgus kurb tõsiasi, et ma ei mahuks isegi TOP 1000 hulka. Sel aastal oli TOP 1000 hulka pääsemise alumine piir 155 000 eurot. Kogu portfelli väärtus on mul küll üle 570 000 euro, kuid suur osa sellest on ikkagi investeeritud USA börsile ja muudele aktsiaturgudele.
Nõrga aasta kiuste paisus investorite vara võimsalt
Tallinna börs tardus eelmisel aastal, kuid sellegipoolest suutsid kodubörsi sada parimat investorit oma varandust kasvatada kokku üle 100 miljoni euro võrra.
Saates „Kuum tool“ oli teemaks Äripäevas ilmunud investorite TOP, mida käis kommenteerimas värskelt aasta investori tiitliga pärjatud Marko Oolo. Investor avaldas ka, kuhu tema täna investeerib ning millise strateegiaga leiab kohalikul turul häid ostukohti.
Tallinna börsil noteeritud firmade juhid on enamjaolt ka ise aktiivsed investorid, kes investeerivad nii isiklike sidemete ja usalduse, aga ka kindla strateegia alusel.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.