Tallinna börs tardus eelmisel aastal, kuid sellegipoolest suutsid kodubörsi sada parimat investorit oma varandust kasvatada kokku üle 100 miljoni euro võrra.
Äripäev rivistas tuhat Tallinna börsi suurimat investorit ja leidis, et seekord on muutusi toimunud ka esinelikus.
Kõige kõrgemas tipus on seis siiski sama: Tallinna börsi investorite TOPi võitja on mitmendat aastat järjest Mai Kaarepere, kelle portfellis on ainult LHV aktsiaid väärtuses 44,4 miljonit eurot. Aastaga on tema portfell kasvanud pea 3 miljoni euro jagu. Mai Kaarepere päris oma abikaasa, Tartu kommertspanga juhi Rein Kaarepere varanduse 1998. aastal. Sellest ajast peale on Mai Kaarepere juhtinud varahaldusfirmat Krenno.
Investorite TOP toob põnevaid artikleid
Investorite TOPi tuules ilmub Äripäevas järgnevatel päevadel ridamisi artikleid Eesti investoritest ja nende kasulikest investeerimismõtetest. Näiteks vaatame lähemalt sisse Tallinna börsifirmade juhtide investeeringutesse, räägime edetabeli uute tulijatega ja tabelist välja kukkunud inimestega. Küsime investeeringute kohta rahatarkadelt ja muidu nimekatelt inimestelt jpm.
Seotud lood
Paljud lauljad, näitlejad ja teised kultuurikandjad on huvitatud investeerimisest, aga neil jääb vajaka julgusest, teab armastatud muusik Tanel Padar oma kogemustest. Tema edu teekond investeerimismaailmas on näide, kuidas julgust kokku võttes ja tegutsema hakates võib eesmärgiks seatud miljoniportfell oodatust lühema ajagagi kokku tulla.
Eelmisel laupäeval Kultuurikatlas toimunud investor Toomase konverentsilt õnnestus nii kogenud kui ka vähem kogenud investoritel noppida hulgaliselt kasulikke nippe. Toome parimad pärlid teieni.
Eelmise aasta lõpus vedas kogu USA aktsiaturu tõusu suure tehnoloogiaseitsmiku ralli: Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Meta, Tesla ja Nvidia hiilgasid. Nüüd seisab investor dilemma ees: kas võimsal seitsmikul on tänavu veel võhma mulluse tõusulaine jätkamiseks või on toss väljas ja aeg küps kasumi võtmiseks?
Maksu- ja tolliamet eelmisel aastal investeerimistulu deklareerimisel muudatusi ei teinud, sellegipoolest maksab kõige levinumad tehingutüübid erinevate investeerimisvaradega läbi käia, et deklaratsioon saaks korrektne ja investor asjata vaeva ei näeks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”