Enefitiga vee alla vajumine sundis kaaluma konkurente
Enefit Greeni viimase aja allakäik on pannud mind sügavalt mõtlema, kas minu usk taastuvenergiasse kui tulevikuvaldkonda peab vastu ka siis, kui arvud ei näita loodetud kasvu.
Enefiti aktsia edasi hoidmise majanduslikuks põhjendamiseks pean otsa vaatama arvudele, et näha, kas algne investeerimistees ikka töötab või on asi metsa läinud ja peaksin valima mõne konkurendi. Foto: Andras Kralla
Täna taandus Enefit Greeni aktsia oma börsiajaloo madalaimasse punkti, kaubeldes 3,22 euro tasemel. Et IPO hind 2021. aasta lõpus oli 2,9 eurot, on emissioonist ostnute positsioon ikkagi 11% plussis. Mina aga ostsin hiljem veel juurde, mistap mu keskmine soetushind on 4 eurot ja portfellis seisab Enefiti real 19,5protsendine miinus.
Kõige enam tehinguid tehti Balti aktsiaturul Tallinna börsil, kokku 2689. Tallinna koondindeks lõpetas kolmapäeval 0,08protsendilise plussiga ning kokku kaubeldi 869 937 euro eest.
Kogu Baltikumi börside kukkumise põhjustena alates Ukraina sõja algusest näevad eksperdid lisaks geopoliitilisele riskile ka maksukoormuse kasvu ja molutamist riigifirmade turule toomisega.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.