Toornafta hind taandub, sest pakkumine ületab järjekindlalt nõudlust ja enam ei kasuta turuosalised musta kulda ka inflatsiooni eest kaitsva investeeringuna. See tähendab, et portfellis olevad naftaaktsiad tuleks tõsiselt üle vaadata.
Äsja kirjutas Bloomberg, et mitteärilised panused naftas – st nende turuosaliste panused, kes ei kavatse naftat töödelda, vaid kauplevad selle tooraine kui mistahes väärtpaberiga – on kogusummas lühikesed. Ehk lühikesi mitteärilisi positsioone, mis mängivad hinna kukkumise peale, on toornaftaturul mahuliselt kokku rohkem kui pikki. Seda pole varem kunagi juhtunud.
Põhjamere Brenti toornafta barreli hind on toorainebörsil vajunud Venemaa kallaletungi eelse tasemeni ning võib analüütikute hinnangul taandumist jätkata.
Nafta hind langes, kuna USA nõrk töökohtade aruanne suurendas muret nõudluse pärast. Nii registreeris toornafta oma suurima iganädalase languse peaaegu aasta jooksul, vahendas Bloomberg.
Sellal kui USAs börsid erisuunaliste hüpetega kogu maailma tähelepanu endale tõmbavad, töötab mu portfellis sisalduv energiafirma Equinor vaikselt, aga usinalt, et mu jõukust kasvatada.
OPEC+ kavatseb oktoobris naftatarnet suurendada, aga hinna püsimiseks peaks suurenema ka nõudlus. Brent põrutas uudiste valguses seitsme kuu madalaimale hinnatasemele.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.