Bigbanki võlakirjad jooksevad minu tootluseesmärgi lati alt läbi
Bigbank otsustas börsile kauplema tuua viienda võlakirja, seekord 6,5protsendise intressimääraga. Kuna märkimisperiood hakkas paar päeva tagasi ning kestab järgmise nädala lõpuni, otsustasin veel senikaua, kui aega on, oma kaks sõna sekka öelda.
Bigbank mind oma allutatud võlakirjadega ei ahvatle. Foto: Andras Kralla
Minu jaoks Bigbanki pakkumine ahvatlev ei ole – tegemist on ju siiski allutatud võlakirjadega. Sellise võlakirjaga kaasneb oht finantsraskuste või likvideerimise ajal, kui kasutatakse olemasolevat raha kõrgema nõudeõigusega võlaomanikele tagasi maksmiseks. Kuna allutatud võlakirjaomanike nõudeõigused on väiksemad, võib tekkida oht, et ettevõte ei suuda võlga tagasi maksta. Peale selle on võlakiri ka tagatiseta.
Langevate intressimäärade keskkonnas võib võlakirjadest päris head tootlust saada, investorite huvi võlakirjade vastu on suur. Lähiaastad on võlakirjade aastad, nenditakse saates “Soraineni sagedus”.
Läti kiirlaenuäri Elevingi kõrval pääsevad Balti börsi investorid ligi veel mitme kiirlaenufirma väärtpaberitele ja võlakirjadele, Äripäev uuris kohalikelt ekspertidelt laenuärisse investeerimise plusse ja miinuseid.
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!