Lõppenud kvartali tulemustest selgub, et tehnoloogiahiiglaste seitsmikust on Microsoft küll jätkuvalt heas vormis, kuid investorid on hakanud tähele panema mõningaid märke kasvutempo aeglustumisest.

- Kuigi Microsoft on üks peamiseid tehisintellekti buumist kasu saavaid ettevõtteid, on selle aktsia hind mõne konkurendiga võrreldes maha jäänud.
- Foto: Zumapress/Scanpix
Nii läks ka kolmapäeva õhtul, kui Microsoft avaldas oma finantsaasta teise kvartali tulemused. LSEGi andmebaasi koondatud analüütikute prognoosid nägid ette 3,11 dollarit kasumit aktsia kohta, Microsoft saavutas 3,23 dollarit. Kvartalikäivet prognoositi 68,78 miljardi dollarit, Microsoft teenis aga 69,63 miljardit dollarit. Sealjuures ületas ettevõte ka enda 68,1–69,1 miljardi dollarilist prognoosi, kuid tegi siiski väikseima aastase käibekasvu alates 2023. aasta keskpaigast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Apple ületas ootuseid
USA indeksid said neljapäeva hoo sisse, kui investorid olid seedinud kolme esimesena avaldatud suure seitsmiku ettevõtte tulemused ning ootasid Apple'i aruannet, mis annab veelgi vihjeid tehnoloogiasektori tuleviku kohta.
Suurest seitsmikust teatasid Microsoft ja Meta Platform kolmapäeval ootusi ületanud kvartalitulemustest. Turg reageeris uudistele erinevalt.
Microsoft investeerib sel finantsaastal 80 miljardit dollarit andmekeskustesse, mis on peamiselt seotud tehisaru (AI) arendamise ja kasutamisega.
Mida osta ja millest hoida eemale?
Möödunud aastal lendasid turgudel enim tehnoloogia- ja ravimitootjate aktsiad, edasiseks näevad analüütikud S&P 500 indeksi ettevõtete aktsiatest kümmekonnale kasvuruumi üle 40 protsendi.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.