Turg premeerib iga väärt ideed, aga ka kehv mõte võib mõnda aega lennata
Praegune aeg annab ettevõtjatele õnnestumiseks palju võimalusi. Aga annab ka võimaluse panna idanema mõni vale otsus, mille kibedaid vilju tuntakse millalgi hiljem, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Teisipäeva hommikul statistikaameti teatatud II kvartali SKP kasv – 12,9% võrrelduna mullu sama ajaga – ning kohe sinna järele käinud rõhutus, et rekordilise kasvu taga on suuresti väga madal võrdlusbaas, mõjuvad nagu saun ja saunalavalt tiiki hüppamine. Esimene kütab kuumaks ning teine kainestab ja virgutab, aga hea on olla.
Statistikaameti andmetel kasvas majanduse käekäiku iseloomustav sisemajanduse koguprodukt (SKP) teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 12,9%. Jooksevhindades moodustas SKP 7,4 miljardit eurot.
Miks lääs ei saa olla oaas, mida vaesed riigid ülal peavad, ja mida teha tasakaalupunkti leidmiseks, kirjutab Ernst & Young Balticu partner ja juhatuse liige ning FinanceEstonia juhatuse liige Ranno Tingas.
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm tõdes, et Eesti teise kvartali 12,9protsendiline majanduskasv on Euroopa riikide võrdluses kuldmedali vääriline tulemus, kuid märgid näitavad, et kasvu kõrgpunkt on ületatud.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.