Venemaa ja Valgevene turuga on nüüd kõik. Päriselt
Mitte üksnes sanktsioonid, mis Venemaad ja Valgevenet järjepanu tabavad, vaid ka moraalsed kaalutlused muudavad neis riikides äriga jätkamise Eesti ettevõtjaile võimatuks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
NATO ja Euroopa Liit, aga ka näiteks paljud rahvusvahelised spordi- ja kultuuriorganisatsioonid on käitunud Ukraina sõja kontekstis justnagu laevad, mille pööramiseks kulub aega. Kiiret otsustamist vajavates küsimustes on kursi muutmiseks kulunud pahatihti päev või paar, ent suund on siiski vahetunud ning liikmete esialgsed seisukohad kohati tähelepanuväärselt kiiresti ümber kujundatud. Ja ikkagi küsitakse igati põhjendatult kriitilisel toonil, kas ajaga poleks saanud säästlikumalt ümber käia.
Lisatud Kaamos Timberi täiendav kommentaar kell 12.10
Eesti ettevõtted Helmes Group ja Kaamos Timber jätkavad esialgu tegevust Valgevenes, ehkki viimane asus Venemaaga ühisele rindejoonele Ukraina vastu. Seni on teatanud rõivatootja Marat, et kolib tootmise täielikult Makedooniasse.
Kui ajad on rasked, tuleb meelde tuletada põhitõdesid: mida avatum on majandus, seda suurem julgeolek, ja suure osa sellest moodustavad inimlikud suhted, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Valgevene diktaatori Aljaksandr Lukašenka pühapäevane tegu sundida Minskis maanduma Euroopa Liidus registreeritud lennuk ELi-sisesel lennul ajakirjaniku tabamiseks pole asi, mille suunas saab nüüd vaid näppu viibutada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Soomel ja Rootsil on käes ajalooline hetk liitumaks Põhja-Atlandi alliansiga. Sobivamat aega sammuks, mis ühtlasi oluliselt suurendaks turvalisust meie maailmanurgas, pole varem olnud, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.