Ukraina on Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse endale sõna otseses mõttes auga välja võidelnud, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ukrainlastele mõeldes ning nende tegutsemist vaadates tekib lihtsasti kurku kipitus, mille põhjuseks on lisaks siirale kaastundele sõnulkirjeldamatu imetlus. Oma kodumaa kaitsele pole asunud kaugeltki üksnes mobiliseeritud täies elujõus mehed, vaid ka naised, vanurid ning lapseohtu poisid-tüdrukud. Kes haaras relva, kes viskab koduaknast Molotovi kokteile, kes teeb midagi kolmandat, et okupante takistada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukrainale tuleks viivitamatult anda kandidaatriigi staatus ning avada läbirääkimiste protsess, rõhutavad kaheksa Euroopa Liidu presidendid, üksmeelset toetust liidu sees sellele siiski pole.
Euroopa Liidu ekspert Keit Kasemets rääkis hommikuprogrammis, et seni ei olnud Ukraina avaldust Euroopa Liitu astumiseks teinud, kuid sel nädalal tegi seda. Kasemetsa sõnul sõja ajal Ukrainast liidu liiget ei saa, kuid sel nädalal esitatud liitumisavalduse vastu võtmine saadab ukrainlastele sõnumi, et neile on võimalus Euroopa Liidu pääseda.
Paljugi sellest, mis lahutab Ukrainat normaalsest ettevõtluskeskkonnast, tuleb veel ära teha ja poliitikud, olgu kohalikud või teistest riikidest, ei peaks nõudma, et keegi selle töö nende eest ära teeb, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.