Ilma Venemaa-sisese surve või lausa prahvatuseta pole Ukraina sõja suhtes kiireid muutusi paraku oodata. Need saavad tulla osaliselt just rahu- ja läänemeelsete venemaalaste ohverduste hinnaga, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Venemaa diktaator Vladimir Putin kuulutas kolmapäeva hommikul välja 300 000 reservväelase mobilisatsiooni ning nüüd loodab kogu vaba maailm, et see samm lendab talle endale vastu nägu. Seejuures võimalikult ruttu, sest tegevteenistusse võtmisele kulub arvatavasti vähemalt nädalaid.
Täna, kolmapäeval kuulutast Venemaa president Valdimir Putin välja osalise mobilisatsiooni, millega värvatakse Ukraina sõtta 300 000 reservväelast. Äripäev kajastas selles uudises mobilisatsiooniga seotud olulisemaid sündmusi ja arvamusi nii kodu- kui ka välismaalt.
Kuna Venemaa president Vladimir Putin kuulutas välja osalise mobilisatsiooni, siis peaksid NATO ja liitlased saatma Ukrainale relvastust, mida Ukraina on soovinud, leiab kaitseminister Hanno Pevkur.
New Yorgis ÜRO peaassambleel osalev välisminister Urmas Reinsalu hinnangul liikus Venemaa juht Vladimir Putin osalise mobilisatsiooni väljakuulutamisega Ukraina sõja eskaleerimise kõige tõsisemasse faasi.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.