Firmaromud vajavad utiliseerimist, mitte ülevaatust
Kui ettevõte on tegelikult tegevuse lõpetanud, siis ei seisne ju probleem selles, kui selle kohta ei esitata majandusaruandeid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti äriregister on täis ettevõtteid, millel on majandusaasta aruanded esitamata või mis tegelikult enam ei tegutse. Nüüd asub riik korda looma – puuduvate aruannete eest nii juriidilisi isikuid kui ka juhatuse liikmeid otsustavamalt trahvima ning teatud puhkudel firmasid registrist kustutama. Justiitsministeeriumi asekantslerile Viljar Peebule meeldib võrrelda olukorda liiklusregistri ja romudega. Et nn firmaromudest tuleb lahti saada.
Peatselt ametist lahkuv justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep lahkas "Kuumal toolil" just alanud firmade masskustutamist ja värskeid muudatusi juhatuse liikmete trahvimisel ning selgitas ka uuendusi, mis peaksid tsiviilkohtuvaidluste aega lühendama.
90 000 esitamata aastaaruannet, tegevuseta ettevõtete arv ületab tegutsevate oma, krooniliselt keeruline ettevõtete likvideerimine – justiitsminister Kalle Laanet lubab majanduskeskkonnas seda olukorda pisut tuulutada.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.