Lasteaialikud piirangud kulude hüvitamise korras tegelikult ei suurenda riigikogu usaldusväärsust, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ettekujutus riigikogu liikmest, kes tangib riigikogu kütusekaardiga kõigepealt oma autot ning laseb seejärel ka mõnel pereliikmel või sõbral maksumaksja kulul paagi täis võtta, tekitab ühtaegu viha ja paneb küsima, kas niisugune ongi Eesti parlamendi tase. Veelgi enam teeb seda vaimusilmapilt riigikogulasest, kes sõidab oma viimase tööpäeva õhtul bensiinijaama, kanistrid pagasiruumis, vibutab sedasama kaarti ega lahku enne, kui kõik on triiki täis. Või kui tankur vakatab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehkki riigikogu kuluhüvitised on riigieelarvega võrreldes peenraha, on tegemist suurepärase mölakatestiga, mille säravamad pärlid kaunistavad juba aastaid meediapilti ja annavad jutuainet töökollektiividele. Siiski oleks aeg see mölakatest ära lõpetada, leiab Äripäev juhtkirjas.
Mart Helme: Grünthal peaks riigikogust lahkuma
Kütusekaartide skandaali sattunud Kalle Grünthal riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liikmete küsimustele selgeid vastuseid ei jaganud.
Eesti Ekspress avaldas, et ka endine riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) ja reformierakondlane Andrus Seeme on riigikogu kütusekaardiga tankinud ajal, mil istusid tegelikult ise riigikogus.
Riigikogu liige Kalle Grünthal on mitu aastat kirjutanud oma huvide deklaratsioonis valesti, et üürib pealinnas Paldiski maantee ääres korterit. Grünthal on tänaseks lahkunud erakonnast ja ta visati ka EKRE fraktsioonist välja.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.