Puhkepäevadega trikitamise jms lõpetamine on absoluutne miinimum, mida avalik sektor saab üldsusega solidaarsuse väljendamiseks ja pahameele vältimiseks teha, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Riigiametnikud, teadagi, tööd ei tee ja söövad riigieelarvest kõik raha ära. Tegelikult muidugi nii ei ole, sedasi mõeldeski tehakse ametnikkonnale jõhkralt liiga, kuid rahvasuu kohati umbes niisuguse pildi just maalibki. Ametnik on põline patualune, umbes nagu poliitikki. Või ajakirjandus.
Riigiametnike puhkuse lühendamine erasektoriga sarnaseks võimaldab teha vajalikud laskemoona ja relvahanked ilma, et sellel eesmärgil peaks makse tõstma. 35 päeva kestev puhkus on liigne luksus, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja, Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Kuniks riik ei suuda valitsemiskulusid jõukohasele tasemele kärpida, mõjuvad ka kõik muud algatused ebaveenva, kui mitte naeruväärsetena, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eestis puudub tehnoloogiliseks arenguhüppeks poliitiline tahe, valitsus ei suuda kaasata juhte-eestvedajaid, nagu olid Lennart Meri, Mart Laar või Toomas Hendrik Ilves, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Andrei Korobeinik (Keskerakond).
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.