Keerutamine riskiriikide ümber näitab, et oleme banaalsele “kui on must, näita ust”-poliitikale lähemal, kui arvame, ja sellest tõuseb majandusele ainult kahju, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Isegi kui mõnest asjast justkui julgeoleku kaalutlusel ei saa rääkida, teeb salatsev lähenemine kokkuvõttes ühiskonnale, ja seeläbi ka julgeolekule, suuremat kahju kui sirgjooneline avatus. Nagu Äripäeva loost selgub, on riskiriikide “mustad nimekirjad” täiesti olemas.
Viisade andmisel võtab politsei mõne riigi kodanikud põhjalikuma tähelepanu alla. Ettevõtjad ja haridustegelased näevad, et need riigid on arvatud riskiriikide hulka ja selle nimekirja Äripäev ka avaldab.
Indiast on muutunud keerulisemaks pääseda Eestisse õppima või sportima, põhjendused viisadest keeldumiseks on lakoonilised. Nurinat väga karmi Eestisse pääsemise poliitika pärast tuleb nii ülikoolidelt, ürituste korraldajatelt kui ka tööandjatelt.
Ülikoolide ellujäämiseks on ülioluline selge rände-, viisa- ja kõrgkoolipoliitika, sest välistalentide värbamine on ülikoolide ning riigi arenguks hädavajalik, ütles Mainor Grupi juht Kadi Pärnits.
On ilmselge, et Eesti riigi immigratsioonipoliitika ei vasta enam praegustele tööjõuturu ootustele. Olgem ausad – meie majandus on hädas ja kõikvõimalike maksude ralliga me oma probleeme ei lahenda, kirjutab investor Lev Dolgatsjov Äripäeva iduettevõtete portaalis FoundME.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.