Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Crowdestate võttis võimsa tulemuse
Kinnisvarasektoris ühisrahastuslaene vahendava Crowdestate’i jaoks oli lõppenud aasta edukas – enam kui kahekordistada suudeti nii müügitulu kui ka aruandeaasta kasum.
Crowdestate'i juht Loit Linnupõld. Foto: Eiko Kink
Nii teenis ühisrahastusportaal möödunud aastal 493 192 eurot puhaskasumit, ärikasumiks oli 495 717 eurot. Aasta varem oli portaali ärikasum 189 054 ning puhaskasum 181 582 eurot. See tähendab vastavalt 162 ja 171protsendilist kasvu.
Äripäev kirjutas möödunud kuul Crowdestate’i ühisrahastusplatvormi kaudu raha kaasanud, kuid poolele tuhandele investorile võlgu jäänud Cellin Techonologiesi võetud pankrotimenetluses laenust – tänaseks on laual mitu kompromissi investorite raha päästmiseks.
Eestis on üle 23 000 korteriühistu, millest pooltel pole sõlmitud kindlustusleping, mis ühistu hallatavale hoonele tekkinud kahjud hüvitaks, rääkis Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.