Eesti üks suuremaid tööandjaid ja tööstuseid Viru Keemia Grupp suurendas eelmisel aastal kasumit neli korda. Eesti esirikkurite hulka kuuluvad omanikud võtsid dividendi 8 miljonit eurot.
- Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann leiab, et praegu on Eestis kehv planeerida pikaajalisi samme. Foto: Andras Kralla
Äripäeva Infopanka laekunud värskest majandusaasta aruandest selgub, et kontserni 2021. aasta müügitulu kasvas 37% võrreldes aasta varasemaga, 286 miljoni euroni. Käibe kasv oli seotud peamiselt maailmaturu kütuse hindade taastumisega võrreldes eelmise kriisiaastaga. Samas nii põlevkiviõlitoodete kui ka elektri toodang 2021. aastal vähenes (vastavalt –2% ja –8%) tulenevalt Petroteri tehaste väiksemast tööajast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viru Keemia Grupi (VKG) juht Ahti Asmann tõdes, et praegu liigub ettevõte oma biotoodete tehase projektiga edasi, kuid see, kas tehas ka päriselt püsti pannakse, sõltub suuresti Eesti metsanduse arengukavast, mille ümber on suur segadus.
"Minu meelest on väga hea, et intressid tõusevad, siis tekib rahale hind ja hakatakse rohkem pingutama," leiab Viru Keemia Grupi juht Ahti Asmann.
Põlevkiviõlitootjad täheldavad ettevõtjate suuremat huvi kütteõli vastu ja tahavad nende soovidest varakult teada saada. Põlevkiviõli saastab keskkonda aga kümme korda rohkem kui maagaas ning keskkonnaamet rõhutab, et see peab olema ajutine lahendus.
Sarnaselt teiste energiakandjatega kompab hinnarekordeid ka peamiselt laevakütuse lisandina kasutatav põlevkiviõli, mis võiks Viru Keemia Grupi tegevjuhi Ahti Asmanni sõnul kuhjaga ja küllaltki lihtsa vaevaga asendada lõviosa Eesti maagaasi tarbimisest.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.