Konservitootja Salvest müüs eelmisel aastal tooteid miljoni eest rohkem kui aasta varem, aga koguses jäi varasemale aastale alla, peale ostujõu kahanemise mõjutas seda ka sündide vähenemine Eestis, selgitas ettevõte.
Vähem sünde – vähem beebitoitu. Foto: Andras Kralla
Salvesti käive oli eelmisel aastal 22 miljonit eurot ja see kasvas, ärikasum jäi aga varasemast aastast neli korda väiksemaks –0,4 miljonit varasema ligi 1,6 miljoni asemel.
Kõige raskem on olnud lihatööstusel, kes said 2022. aastal 21,66 miljonit eurot kahjumit. Kahjumis olid aasta kokkuvõttes ka pagaritööstused. Ainsatena võivad oma majandustulemustega rahule jääda joogitootjad, nentis toiduliidu volikogu esimees Veljo Ipits tänasel toiduainetööstuse aastakonverentsil.
Maksumuudatused ja nendega kaasnevad mõjud maalivad edasiseks kurva pildi, mistõttu toidutööstus Orkla Eesti on pannud oma investeeringud pausile, ütles ettevõtte juht Kaido Kaare.
Vaatamata kiirele hinnatõusule on Eesti tootjate ja jaeettevõtjate kasumimarginaalid valdavalt vähenenud, mis viitab sellele, et tootjad ja jaeettevõtjad ei ole kogu hinnatõusu tarbijatele üle kandnud, vaid on osa sellest võtnud enda kanda, teatas konkurentsiamet.
Toidutööstus Orkla Eesti kõige rohkem mõjutavad toorained kallinevad praeguse prognoosi järgi ka 2023. aastal kiires tempos, märgib ettevõtte juht Kaido Kaare. Siiski loodab ettevõte, et enda klientidele nad hindu tõstma ei pea.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.