Tallinna linnapea Edgar Savisaar hämab jultunult volikogu arupärimisele vastates, ütles linnavolinik Siim Kabrits.
Järgneb Tallinna linnavolikogu liikme Siim Kabritsa (IRL) arvamusartikkel:
Vaadates Tallinna linnapea Edgar Savisaare antud vastuseid linnavolikogu opositsiooni esitatud arupärimistele, tekib paratamatult küsimus, kas linnapead on õnnistatud omapäraselt hea huumorisoonega või on linnavalitsemises miskit väga viltu?
Lugedes linnapea saadetud vastust minu arupärimisele tema laenu ja rahaasjade kohta, mõtlesin pikalt, kas nutta või naerda. Tuleb tõdeda, et Milton Friedmani tsiteerimine Savisaare poolt ajas kerge muige peale, kuid sedagi vaid hetkeks. Kui aga vaadata, millise jultumusega linnapea volikogu ametlikule arupärimisele vastates hämab, kaob muigamiseks igasugune tahtmine.
Linnavolikogu üks peamistest kontrollimeetoditest linnavalitsuse üle on arupärimiste esitamine, kuid kui nendele vastatakse äärmiselt napisõnaliselt (teatud juhtudel isegi ei vastata) või reageeritakse majandusteadlast Friedmani tsiteerides, siis julgen arvata, et linnas ei ole kõik korras.
Ei ole normaalne, et demokraatlikus ühiskonnas arvab üks mees, et võib linnapeana teha, mida tahab. Sooviksin siinkohal härra Savisaarele meelde tuletada, et linna kõrgeima võimu kandja on rahva poolt valitud volikogu, mitte linnapea. Hetkel oleme aga jõudnud Tallinnas sellisesse seisu, et isegi volikogul puudub reaalne võimalus kontrollida linnavalitsuse tegevust ning kui seda üritatakse, naerab linn opositsioonile lihtsalt näkku.
Kes siis üldse linnas kontrollib linnavalitsuse tegevust, kui volikogul see võimalus täna kahjuks puudub? Minu esimene mõte koondub võimuliidus olevatele sotsiaaldemokraatidele, kuid näib, et ega neilgi suurt sõnaõigust tänases võimuliidus pole. Või ehk rahulduvad nad erinevalt opositsioonist Friedmani või mõne teise teadlase tsitaatidega? Igatahes kahtlen ma sügavalt, kas tänasel võimuliidul praegusel kujul üleüldse mõtet on.
Jään põnevusega ootama neljapäevast Tallinna linnavolikogu istungit, mil Savisaar ilmub üle pika aja volikogu ette, et vastata 11 arupärimisele, millest kümme on esitanud IRLi fraktsiooni liikmed. Saame näha, kui kaugele linnapea läheb: kas on oodata rohkelt Milton Friedmani tsitaate või ehk käitub härra Savisaar linnapeale kohaselt ja vastab küsimustele selliselt, nagu see on tavaks demokraatlikus ühiskonnas.
Kui hea on Tallinna linnapea huumorisoon ei olegi siinkohal oluline, kuid kohe kindlasti Tallinna linnas toimuvat huumoriga võtta ei saa. Linna paraku ei juhi vaid Friedmani tsiteerides.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ei soovinud oma salapärase laenutehingu kohta anda selgitusi volikogu ees ning eelistas volikogu liikme Siim Kabritsa (IRL) küsimustele vastata kirjalikult.
Nendel inimestel, kes teavad Tallinna linnapea Edgar Savisaare laenuasjade kohta tõde, on lihtne panna Savisaar enda huvides tööle, kinnitab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Liechtensteini eraisikult suure laenu võtnud Tallinna linnapea Edgar Savisaar kinnitas volikogu liikme arupärimisele vastates, et lähtus majandusteadlase Milton Friedmani õpetusest.
Interneti otsingumootor Ask Jeeves koostas pingerea küsimusest, millele ei ole vastust. Äripäeval on samuti välja pakkuda hulk küsimusi: Millest Edgar Savisaar elab? Millest oma Hundisilma kompleksi ülal peab?
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.