Arvatavasti oli see „Väsimuse võitmise“ kõnes esimene kord üleüldse, kui Ansip sõna „empaatia“ kasutas. Kui kõne üldine toon oli muidu üsna ansiplik (ma ajan õiget asja, aga sellest ei saada kahjuks alati õigesti aru), oli viitamine iseenda tundepuudulikkusele midagi, mida vähemasti lai publik Ansipilt ei oodanud.
Priit Hõbemägi teadis kohe, et midagi ehtsat ja ehedat Ansipi avalduses ei olnud, ostis teine endale lihtsalt odavalt pikaajalise ja kvaliteetse indulgentsi, mis projitseerub ka järgmistele valimistele. Vabalt võib olla. Nagu seegi, et Reformi sees küpseb tasapisi Ansipi väljavahetamise plaan, ning kuna üldiselt on nii, et kes esimesena räägib, seda usutakse, siis on ju ahvatlev jätta muljet, et lahkumine on vabatahtlik ja tuleb koguni omal algatusel. Ansipi suurusjärku mees ei saa endale lubada, et tema minekut suurelt areenilt peetakse tagatubade tegevuse tulemuseks ja mitte tema enda vabaks tahteks.
Ent üks aspekt võib siin veel mängus olla: inimlik. Võib olla viimseni veendunud, et tehakse õiget asja, aga sisimas ju ikkagi tahaks, et rahvas seda mõistaks – ja oleks tänulik. No kas või tagantjärele. Isikliku mõõtme sissetoomisega võis Ansip soovida leida mõistmist ja isegi kaastunnet laia publiku hulgas, mille toetus talle on viimase aja ülbitsemisega koomale tõmbuma hakanud. On ju ikkagi toredam minna ajalukku inimese, mitte tulnukana.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.