Kui Jürgen Ligi Eesti Panga presidendiks ei saanud, oli ta täitsa pettunud. “Tõesti tundsin, et tahaks poliitikast, politiseeritusest lahti saada,” pihtis ta “Kahekõne” saates. Kuid rahandusministrile ei olnud väärikat poliitikast lahkumise võimalust ette nähtud, tuli tookord tõdeda.
Aga millestki ilma jäädes ei tea kunagi ette, milleks see hea on. Der Spiegel kirjutab, et juulis eurogrupi juhi ametist lahkuva Jean-Claude Junckeri ametikoha võiks pärida eestlaste rahandusminister aastast 2009, 52aastane triatleet Ligi. Ei maksa Spiegelile pahaks panna, et nad Ligi saavutustest suusarajal midagi ei tea, aga see-eest sobib Saksa väljaandele hästi viidata Ligi paljudes variatsioonides väljandatud seisukohale, et kulutada ei saa rohkem kui sissetulek lubab. See sakslastele muidugi meeldib.
Kas Ligi ka päriselt Junckeri asemele saab, see on pigem kahtlane. Sakslaste endi rahandusminister Wolfgang Schäuble on valmis seda kohta vastu võtma ja mõistagi pole see Spiegelile teadmata. Ka prantslased ei ütleks ära ning tõenäolisem on, et strateegilise koha jagavad üle otsustavad suurriigid omavahel. Siiski on Ligi kandidatuurist rääkimine kompliment nii Ligile endale kui ka Eesti riigile.
Kas meil Ligi Euroopasse saatmisest päriselt kasu oleks, on tegelikult kahe otsaga asi. Kuna eurotsoonis on, teadagi, rasked ajad, võiks ühelt kriisikohtumiselt teisele kihutamine koduste asjadega tegelemiselt liiga palju aega ja tähelepanu võtta.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
Seotud lood
Juulis eurogrupi juhi ametist lahkuva Jean-Claude Junckeri mantlipärijaks võib saada end kriisiajal tõestanud Eesti rahandusminister Jürgen Ligi, kes oleks hea eeskuju Kreekale ja teistele probleemsetele riikidele, leiab Der Spiegel.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.