Kahtlemata võib uurimisasutuse tööd raskendada tõendite lekkimine või avalikud tunnistused, mis ilmuvad enne ajakirjanduses, kui uurijani jõuavad. Kuni seda pole olnud, on kaheldav väide, et ajakirjanduse huvi kallutab uurimist. Pigem sekkub ajakirjandus sellepärast, et kahtlustab kallutatust. Kui uurijad on niivõrd mõjutatavad, et iga ajaleheartikli pärast meelt muudavad, oleks alust arvata, et nad on mõjutatavad ka võimu ning kõikvõimalike sõprus-ja sugulussidemete poolt, millele Äripäev reedeses lehes viitas.
"Ärge sekkuge"-suhtumine jätab lapsiku mulje. Kõrged ametiisikud ja poliitikud peaksid arvestama sellega, et avalikkus tunneb huvi nende sotsiaalsete ja ärisidemete vastu. Kes on kelle sugulane või sõber, kes koos äri teevad, kes käivad õllelauas poliitikast rääkimas – need on teemad, millest inimesed räägivad iga võimu ajal. Suhted on sotsiaalne kapital, sugugi mitte vähem vähem tähtsad kui raha ja võim, mis sageli kasvavadki tänu tutvustele. Seega võib küll ajakirjandus siinkohal vaikida, aga teadjaid jagub ikka. Räägitakse igal juhul, kui ka mitte leheveergudel.
Seotud lood
Kuigi Reformierakonna rahastamise uurimine läks Kristen Michalile alluvast riigiprokuratuurist üle politseile, pole partei vari uurimise kohallt kadunud.
Äripäev leiab, et Reformierakonna rahastamise uurimise ajaks võiks kriminaalpolitsei kõrge ametnik Mati Ombler ajutiselt ametist taanduda. Ombler ei pruugi olla kaasuse vahetu menetleja, kuid heidab oma positsiooni ja sidemete tõttu uurimisele siiski varju. Küllap leidub siin huvide konflikti vältimiseks teisigi võimalusi, mille leidmisega keskkriminaalpolitsei loodetavasti tegeleb.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.