Reformierakond püüab Silver Meikari annetusi heategevusele jagamisega rahastamisskandaalist positiivset krediiti lõigata. Ent see ei lähe läbi, arvab rubriigitoimetuse juht Rivo Sarapik.
Mulle tundub, et erakond püüab heategevusaktsiooniga tekitada avalikkuses selliseid reaktsioone, nagu nägime näiteks möödunud aastal, kui sai teatavaks Andrus Veerpalu positiivne dopinguproov. Rahvakangelase toetajad ja fännid ei lasknud end ebameeldivast faktist häirida ja vandusid toetusaktsioonidega Veerpalule truudust, sest suusalegend tõi ala juurde palju inimesi, mis justkui õigustab patustamist.
Samamoodi andestavalt lähenevad dopinguprobleemile Lance Armstrongi toetajad. Hoolimata esmaspäeval avalikuks saanud tiitlite äravõtmisest ja eluaegsest võistluskeelust peetakse teda ikka legendiks. Pooldajad möönavad, et dopingune küll, aga vaadake, paljusid ta omanimelise vähifondiga aidanud on või kui paljusid rattaspordi juurde meelitanud.
Reformierakonna õnnetuseks ei ole avalikkuse meelsus rahastamisskandaali tõttu erakonna suhtes sama soosiv kui sporditähtedel. Poliitikud kas ei taju või ei taha tajuda, mis meelsus tegelikult valitseb. Sellele viitab ka rahastamisskandaali peategelaste Kristen Michal ja Kalev Lillo tänu pärast kriminaalasja lõpetamist Eesti inimestele, kes olevat neid toetanud.
Seotud lood
Reformierakonna teade, et Silver Meikari erakonnale annetatud summad, mis ei olnud tema omad ja mille päritolu ta ei teadnud, lähevad heategevuseks, on viletsavõitu PR. Sest suhtekorraldus ei tohi olla naljakas.
Mina olen alati nõus rääkima, aga ma valin ise teemad ka, millest ma räägin, ütles Reformierakonnale lähedaseks peetud suurärimees Neinar Seli hiljaegu Äripäeva kommentaaripalve peale. See võtab tabavalt kokku ka Reformierakonna suhtumise suhtlemisse avalikkusega.
Kohtussejõudmine on üks viis toimunud segadusi klaarida. Reformierakonna rahastamise segaduse klaarimine sellesse etappi ei jõudnud: prokuratuuri avaldatud materjalid jätsid otsustamise selle üle, kuidas lugu päriselt oli, avalikkusele.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.