Olen mõnes seltskonnas küsinud, mitmel toolil istub Tallinna Sadama nõukogu esimees Neinar Seli. Vastuseid eriti ei pakuta, inimesed kas ei tea või peavad teemat ebamugavaks, kirjutab ACE Logistics Group ASi nõukogu esimees Karli Lambot.
Kuid Tallinna Sadam on suuremaid maksumaksjale kuuluvaid äriühinguid ja on loomulik avalikult arutleda, kas ettevõtte juhtimises eksisteerib huvide konflikti risk või mitte. Olukord Tallinna Sadamas ei ole põhimõtteliselt õige. Küsimus ei ole üldse nõukogu esimehe isikus, kes on siin lihtsalt tuntud isikuna sobiv näide, vaid oluliselt laiem.
Tallinna Sadam on riigile kuuluv äriühing ning ideaalis peaks selle nõukogu liikmete ainus huvi olema ettevõtte igapäevase juhtimise strateegiline suunamine riiklikest ehk üldistest pikaajalistest eesmärkidest lähtudes. Mis huvid paistavad nõukogu esimehe puhul veel silma?
Vastused leiad tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus esitas Tallinna Sadama nõukogu juhile ja EOK presidendile Neinar Selile olümpiakomiteele tehtud annetuse tõttu süüdistuse.
Eesti Olümpiakomitee valis täna uue presidendi, kelleks sai 85 häälega Neinar Seli. Seli vastaskandidaat Madis Kallas sai 29 häält.
Reedel Äripäevas ilmunud arvamusartikli “Tallinna Sadama nõukogu esimees Seli istub neljal toolil” autor mainib, et tegemist on induktiivse lähenemisega ning et tõsikindlad andmed tal puuduvad. Katsun järgnevalt antud arutelus tõsikindluse osakaalu kasvatada.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?