Kliimaseaduse juures torkab silma riigi vähene suutlikkus asju hästi organiseerida, kaklus arendajate ja kaitseväe vahel ei aita kaasa.
Kas tõesti oli vaja Aidu tuulepargi aegne tüli kõrgusepiirangute üle uuesti välja kaevata, küsisid Äripäeva ajakirjanikud kommenteerides kaitseväe PR-lahingut tulevaste mere- ja maatuuleparkide vastu. “Eestisse peab ära mahtuma kaks rohepööret: rohelise pleki — kaitsevõime tõstmise — ja rohelise elektri oma.”
Saates arutati, et hoolimata kasvavatest eelarvetest tuleb avaliku võimu poolt praegu väga palju keelde ja nurinat, aga väga vähe lahendusi. “Pandagu neid radareid lihtsalt rohkem, kui me Ida Virumaale ka poole miljardi eest neid püstitaks, oleks see odavam, kui kõrgepingeliin läbi Saaremaa ehitada.”
Saate teises pooles tuli jutuks viimane Kredexi korraldatud kortermajade renoveerimise toetusvoor, kus töödeks valmis majad jäid toetusest ilma ja raha jäi seisma seal, kus polnudki soovijaid. Eestis tuleb kortermajadesse investeerida miljardeid, miks peaks imeliku korraldamisega seda raskemaks tegema, küsisid ajakirjanikud.
Sel nädalal avaldatud kliimaseaduse viimane variant on juba toonud kriitikat, mis pälvis tööandjate keskliidu teatega, et nemad lihtsalt ei toeta seda. Iga hinna eest plaanidele vastu olla ei ole mõtet, aga kindlasti jätab soovida riigi suutlikkus kliimaseaduses välja käidud investeerimisplaane tegelikult ka käigus hoida, tõdeti stuudios.
Nädala võitjaks sai 60 miljonit eurot tõstnud Sunly, kaotajaks Vjatseslav Leedo pankrotistunud Saaremaa Lihatööstus ning karjääripöördeks Richard Tominga saamine Operaili etteotsa.
Foto: Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.