Lühikese ajaga on punased pisimopeedid tekitanud Tallinna tänavatel paksu pahundust ‒ see poleks pidanud tulema aga ootamatult ning vigu oleks saanud vältida, leidsid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
Tänavu ilmusid pealinna tänavatele uued punased pisimopeedid. Tänavapilti peaks neid tulema kokku 1000 tükki. Mopeedid on aga tekitanud juba kohalike seas suurt vastuseisu.
Üks olulisemaid probleeme, et alaealistel on võimalik pisimopeediga sõita, on justkui lihtsasti ennetatav ja lahendatav olukord, aga nii see pole olnud, leidsid ajakirjanikud.
“See on tegelt päris üllatav, rakendusse saaks ju külge panna mingisuguse Smart-IDga autentimise,” ütles Pille Ivask. “Mulle ei tundu see olevat niivõrd keeruline.” Sarnane lahendus on juba olemas Bolt Drive’il ja City Beel, kus rakenduses tuleb enda juhiluba tõestada ja autentida, lisas Stiine Reintam.
Marge Ugezene hinnangul toodi uus liikumisvahend turule liiga kiiresti, mille tõttu jäi osa ettevalmistusi tegemata.
“Praegu on olnud päris palju tagasisidet, päris palju ohtlikke olukordi ja linn on võtnud oma seisukoha. Ilmselt need asjad tegelikkuses loksuvad aja jooksul paika,” tõdes Ugezene. “Lihtsalt oleks huvitav teada, miks mingid asjad jäid ettevõttel tegemata või sellised lahendused leidmata.”
Samas poleks tohtinud alaealiste suur huvi pisimopeedide vastu olla suur üllatus, nentisid ajakirjanikud.
Üheks oluliseks probleemiks peavad ajakirjanikud ka ikkagi infrastruktuuri puudulikkust. Ivask tõdes, et Tallinna kõnniteed ja tänavad ei ole kohandatud nii paljude erinevate liiklusvahendite – tõukerataste, pisimopeedide, jalgrataste ja jalakäijate – kooseksisteerimiseks. Tallinn seisab silmitsi liikurite üleküllusega, leidis ta.
Sõiduteel, kus mopeedi kiirus on kuni 25 km/h, tunnevad sõitjad end ebaturvaliselt, eriti suurte sõidukite kõrval. Ajakirjanikud nentisid, et Eestis ei ole välja kujunenud sellist liikluskultuuri, kus erinevad aeglased ja kiired sõidukid saaksid liigelda sujuvalt üksteise kõrval, nagu näeb seda Aasias.
Ajakirjanikud tegid saates juttu ka ülimenukast teatritükist “Rahamaa”, sel nädalal toimunud kõnekatest kohtuotsustest, USA tariifidest, kinnisvarabüroo erimeelsustest ja võimalikust Isamaa kriminaaluurimisest.
Saates arutlesid ajakirjanikud Marge Ugezene, Pille Ivask ning saadet juhtis Stiine Reintam.
Foto autor: Liis Treimann
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.