"Äripäeva arvamusliidri" juubelisaade lahkas igavikulist teemat: miks ei saa Eestisse midagi ehitada, miks kõigele vastu võideldakse?
Võiks ju arvata, et kui poliitiline kultuur on paranenud ja kohalikele üha rohkem selgitatakse, mis ja miks toimub, oleks projektide elluviimine kergem, mitte raskem.
"Ma arvan, et see ei pruugi sugugi nii olla," ütleb aga suhtekorraldaja Põim Kama, kes veab Kagu-Eestis – seal, kus kõige vastu võitlemine justkui kõige suurem on – kohalikel teemadel vestlusringe.
Kama sõnul on probleem äraspidine: rahvakoosolekud, kus aina selgitatakse ja põhjendatakse, üksnes kasvatavad umbusku.
"Mida rohkem uuringuid, infot, fakte, teiste riikide lugusid, uusi kõneisikuid esitame, seda suurem on inimestel tunne, et me ei saa kõigest aru, midagi jääb varjatuks – "miks nad nii palju vaeva näevad, et seda ideed meile maha müüa?" – ehk seda rohkem jätab see kommunikeerijast mulje, et ta ise pole veendunud selles, et plaan on hea."
On aga olemas viise, kuidas päriselt oma sõnum kohale viia. Ja sellele on ka vastus, miks just Kagu-Eestis kõigele nii vastu ollakse. Saates Põim Kama sellest rääkisiki.
Saate teises pooles selgitas Microsoft Eesti juht Tanel Erm, miks ta pole nõus nende ettevõtjatega, kes töötajaid tagasi kontorisse kihutavad.
Ning poliitikaajakirjanik Herman Kelomees rääkis, kuidas üldse ajada Ameerika Ühendriikidega asju nii, et midagi saab tehtud, aga samal ajal ei tee enda südametunnistusega liigselt kompromisse.
Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.
Foto autor: Raul Mee
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.