Ettevõtja, Cleveroni kaasasutaja ja e-kaubanduse liidu juhatuse liige Peep Kuld ütleb, et ka ulatuslik koondamine ei tähendaks suure osa töö tegemata jätmist.
Kuld selgitas nädala keskel rahvusringhäälingu uudisteportaalis ilmunud arvamusloos, et riik võiks vabalt kärpida viiendiku ametkonnast, ilma et sel oleks tõsiseid tagajärgi. Ehkki “Äripäeva arvamusliidrile” antud intervjuus täpsustab ta, et see konkreetne suhtarv on tinglik, on selle taga selge loogika. Nimelt igas organisatsioonis kehtib Pareto ehk 80/20 printsiip, mille järgi teevad 80 protsenti tööst 20 protsenti töötajaist.
“Ma olen veendunud selles, et kui vähendada ametnikke 20 protsenti, siis need vähendatakse nende arvelt, kes on need 80 protsenti, kes teevad ära 20 protsenti tööst. Kokkuvõttes ei muutu midagi halvemaks,” ütleb Kuld.
Intervjuus räägib ta, mis on Parkinsoni seadus, kust ja kuidas kärpida, mida räägib avaliku sektori iseloomust sotsioloogia laiemalt ning miks tuleb riigi tippjuhte raskete otsuste eest premeerida.
Saate teises pooles selgitab Iisraeli asjatundja Merili Arjakas, mis saab sõjast põhjarindel ehk suunaga Liibanoni ja Hezbollah' poole.
Ning autokoolituse ekspert Indrek Madar avab teooriaeksamite probleemi ning transpordiameti ja autokoolide liidu vahelise konflikti tegelikke tagamaid.
Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.
Foto autor: Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.