5. novembri valimiste eel on seis endiselt 50 : 50, kas võidab Kamala Harris või Donald Trump.
Kui Harrise võidu korral oleks raputusi esialgu vähem, kuivõrd Demokraatliku Partei üldine joon kehtib ju praegugi Joe Bideni all, siis Trumpi triumf, pidades silmas üht tema peamist lubadust kehtestada kõigile riikidele lausalised imporditollid, muudaks kurssi juba selgelt ja järsult.
“Kui selline asi [nagu Trumpi lubatud tariifid] peaks juhtuma, hakkab toimuma USA majanduse tohutu suuruse tõttu üle maailma kaubanduse ümberpaiknemine,” selgitas "Äripäeva arvamusliidri" saates Eesti suursaadik Washingtonis Kristjan Prikk.
“Väga tõenäoliselt hakkab Hiinast märkimisväärselt kaupa liikuma Euroopa turule. Mingiks hetkeks Euroopas teatavate kaubaartiklite hinnad tulevad konkurentsi tõttu alla, aga pikemas perspektiivis tähendab see, et senised tootjad ja kaubamärgid satuvad surve alla, kus nad ellu ei jää," selgitas Prikk.
Kui tõenäoline see stsenaarium on, Prikk saates ka lähemalt selgitab. Samuti tuleb juttu välispoliitika rollist valimiskampaanias ning kas ja kuidas valimiste tõttu sõda Ukrainas muutub.
Saate teises pooles avab Eesti Ekspressi poliitikaajakirjanik Urmas Jaagant kohaliku poliitika kuluaarides toimuvat. Nimelt on sahistatakse siit ja sealt, et Isamaa võib püüda lähemal ajal ka Toompeal võimule pääseda. Saates selgitab Jaagant, palju on sel jutul tõepõhja all.
Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.
Fotol: Donald Trump. Foto autor: Reuters/Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.