Lepingutesse kipuvad ostjale kahjulikke tingimusi kirjutama arendajad, kelle ehitatud kodudega on rohkem probleeme tekkinud, rääkis advokaadibüroo Walless vandeadvokaat Angela Kase.
“Eks nende punktide mõte, mis sisse on toodud, ongi pakkuda arendajale sellist vastutusest vabanemise võimalust, aga ma ütleks, et see kaitse on näiline, sest ma ei välista, et need tingimused ei pruugi kehtida,” rääkis Kase Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Ühe näitena rääkis Kase lepingust, kus koduostja ei tohtinud müüja kohta avalikkuses midagi negatiivset öelda enne seda kinnitava kohtuotsuse jõustumist. Kui hoone katus oleks lasknud vett läbi ja ostja oleks sellest ajakirjanduses või sotsiaalmeedias rääkinud, võinuks arendaja lepingu järgi ostjale teha iga sõnavõtu eest 10 000 eurot trahvi.
Intervjuus tõi Kase veel näiteid koduostjale kahjulikest lepingutingimustest, mida arendajad on kasutanud, ning selgitas, mida teha, kui oled sellisele lepingule teadmatusest allkirja andnud. Samuti selgitas ta, kuidas peaks notar käituma, kui ta lepingus üht poolt kahjustavaid tingimusi näeb ja kuidas saab ostja ise end sellisesse lõksu langemise eest kaitsta.
Küsis Viivika Rõuk.
Foto autor: Liis Treimann
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.