Enne KOV-i valimisi jääb silma Isamaa liidripositsioon, rääkis Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu-Alaküla. "Kui valimised oleks täna, siis võiks neil hästi minna, aga ei tea, kas nad seda ka hoiavad."
Samas kui valitsusel on näidata positiivseid sõnumeid, siis on viieprotsendiline valijaskonna liikumine Isamaast Reformierakonnani võimalik, lisas Äripäeva raadio ajakirjanik Lauri Leet.
Küsitlused näitavad, et Parempoolsed ületaksid künnise, aga samas ei kipu uued erakonnad Eestis püsima ning opositsiooni jõud on raugenud, rääkis Leet. "Õnneks, sest mina olin hirmus Eesti demokraatia pärast", ütles Leet.
KOV-i valimised toimuvad aga täiesti teistmoodi, tuletas Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv meelde. "Reitingud ei peegelda päris tulemusi. Me kindlasti näeme omavalitsusi, kus EKRE on edukas" ütles Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv.
Siiski olid ajakirjanikud kriitilised EKRE käitumise pihta. "Nüüd kui obstruktsioon on seljatatud, siis on mul ikka sõnnikumaitse suus. Kuigi ma olen poliitikahuviline, siis ma ei suuda riigikogu tööd tõsiselt võtta," ütles Matsalu-Alaküla. "Valimisaktiivsus võib väheneda, sest miks valida kedagi riigikokku räuskama. Vaja on sisulisust," lisas ta. Matsalu-Alaküla hinnangul võiks probleem laheneda kui riigikogu juhatus oleks tugevam.
Ka Korv nõustub, et EKRE on eelneval aastal käitumisega piirid ületanud. "Võetakse sõna ja räägitakse ükskõik millest. Ma olen kaks korda näinud, kuidas Mart Helme tõuseb püsti ja lahkub saalist karjudes. Mis asi see on?"
Kuula saatest pikemalt, millal avaldab peaminister Kristen Michal oma tõelise olemuse, miks igatsevad inimesed Kaja Kallast, kus on Heidy Purga ja kas ühiskond plahvatab uute maksutõusude kättejõudmisel.
Saates "Poliitikute töölaud" võtavad Äripäeva ajakirjanikud Lauri Leet, Neeme Korv ja Eliisa Matsalu-Alaküla kokku tänavuse aasta ning arutlevad, mis saab edasi.
Foto autor: Tanel Meos.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.