Kiiret edu tunda saanud Eesti esimene ja seni ainus vinüülplaaditehas Vinyl Plant pole kulutanud sentigi reklaamile, ent klientidele on pressitud miljoneid vinüülplaate.
Peagi kümme aastat tegutsenud Vinyl Planti esimese tootmise seadsid asutajad Erki ja Birgit Pedaste ning Ragnar Pitsi sisse garaaži. Kuna nad vinüülide tootmiseks vajalikke masinaid ei saanud, osteti masinad kokku jupphaaval. Teadmised selle kohta, milliseid juppe on vaja ja kuidas võiksid masinad töötada, uurisid nad välja kunagiste vinüülplaaditehase töötajate käest.
„See oli ikka suur kergendus, kui kõik käima läks. Teadmatust oli palju, kas saame masinad tööle, sest Eestis ei oldud kunagi vinüülplaate toodetud ehk astusime täiesti tundmatusse vette,“ kirjeldas Ragnar Pitsi ettevõtte alustamist.
Aga nii kui masinad tööle saadi, hakkasid ka tellimused tulema. Ilmnes, et vinüülitootmises on tegijate järgi suur nõudlus ning kliendid otsisid tootjad ise üles.
„Kiirelt sai selgeks, et võime enda esialgsed numbrid julgelt kümnega korrutada,“ sõnas Erki Pedaste.
Ta kirjeldas, et tippaegadel olid ooteajad lausa aasta pikkused, nemad said siis pakkuda kiiret teenust ja plaadid välja saata poole aastaga.
„Eesti tellimusi tegime ka kiiremini, et vastu tulla, aga tähtajad olid väga pikad ning suured tehased ei saanud ka järgi tulla, sest seadmeid ei olnud saada,“ rääkis Pedaste.
Saates „Äri Eestimaal“ räägivad Vinyl Planti omanikud, kuidas neil on õnnestunud ilma ühegi reklaamita müüa miljoneid plaate ning seda enam kui 60 riiki. Räägime, miks võib metalbände pidada vinüülplaatide päästjateks ja kas Ikea kööki on raskem kokku panna kui vinüülipressi.
Saatejuht on Eget Velleste.
Pildi autor Andras Kralla, pildil vasakult Ragnar Pitsi, Birgit Pedaste, Erki Pedaste
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.