“Kõigil on erinevad tugevused ja nõrkused, üks on distsiplineeritum, teine kreatiivsem ning ei saa varjata, et esimene emotsioon võib teinekord olla pahandamine, et miks teine pool ei või samamoodi mõelda, aga see läheb kiirelt üle,” rääkis perekond Vaikjärv kriitikaga toime tulemisest pereettevõtluses.
Õde Hedi Vaikjärv leiab, et nad teadvustavad väga hästi omavahel, mis on kellegi tugev või nõrk külg. “Kui kriitika tuleb, siis tead, et see on asja pärast. Pereettevõttes võetakse pereringist tulnud kriitikat paremini vastu, kuna ettevõtte käekäik on ühisvastutus,” rääkis ta.
Põlvkonnavahetus pereettevõttes
Neli aastat tagasi toimus kunsti- ja kontoritarvetega tegelevas pereettevõttes Vunder põlvkonnavahetus, mil ema andis ettevõtte juhtimise pojale Jörgen Vaikjärvele üle. Samal ajal sai õest Hedi Vaikjärvest jaekaubanduse juht ning seda ametit varem pidanud Jörgeni abikaasa Liisa Kangust-Vaikjärv liikus ostujuhi positsioonile.
Kuula saatest, kuidas läks põlvkonnavahetus juba 1991. aastal asutatud pereettevõttes, kolmanda põlvkonna kaasamisest ettevõtlusesse, laste töö ja mängu piiri paikapanekust ja kuidas lastega õiglaseid palgaläbirääkimisi pidada.
Saadet juhib Jana Palm.
Fotol vasakult: Vunder AS jaekaubanduse juht Hedi Vaikjärv, tegevjuht Jörgen Vaikjärv ja ostujuht Liisa Kangust-Vaikjärv. Foto: Rhe Kram
Pereettevõtjate liikumist toetavad pikaaegsed pereettevõtted Terminal ja Büroomaailm.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.