Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Miks Eesti pensionifondid on viletsad
Eesti pensionifondid on Euroopa arvestuses kõige kehvemad ning raha kasvatamise asemel hoopis kaotavad pensionikogujate raha. Miks see nii on ja kuidas seda probleemi ravida, sellest rääkisime hommikuprogrammis rahanduse õppejõu Tõnn Talpsepaga.
„Väga palju mõjutab see, mis on vaikimisi valikud – kui vaikimisi ütlemegi, et kõik ongi konservatiivne, siis saamegi selliseid tulemusi, mis on kehvad,“ märkis Tõnn Talpsepp ühe põhjusena, miks Eesti pensionifondide tootlus on kehv. Foto: Erik Prozes
Politoloog Tõnis Saarts andis aga hinnangu Riigireformi Sihtasutuse esimestele uuendusettepanekutele, mis puudutasid õigusloomet ja esinduskogusid. Lisaks tegime juttu Eesti edukamatest masina- ja metallitööstustest ning sellest, kuidas sellel sektoril praegu läheb, külas Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Triin Ploompuu.
Hommikuprogrammi vedasid Aivar Hundimägi ja Priit Pokk.
Nüüd on asi ametlik: OECD reastas riigid pensionite tootluse järgi ja Eesti sai hävitava hinnangu – viimase kümne aasta jooksul on siinsete pensionifondide reaaltootlus olnud –1,3%. Paljutõotatud raha kasvatamise asemel on pensionifondid eestlaste raha hoopis kaotanud. Fondijuhid ajavad vastu – OECD metoodika teeb liiga.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.