"Kui vähegi saad, siis ära start-up'i," sõnab EBSi ja TalTechi start-up-ettevõtluse lektor Anu Ruul Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
- EBSi ja TalTechi start-up-ettevõtluse lektor Anu Ruul. Foto: Raili Vunk
Ruuli sõnul on hästi suur vahe, kas start-up'itakse pimesi või teadlikult. Ta selgitab, et ta näeb palju pimedat usku, kus ei ole tegelikult validatsiooni, teadlikkust, mõõtmist, vaid on meediast kuuldu ja nähtu, et see kõik on nii lihtne: hakkan täna start-up'ima ja homme olen miljonär ja teen suure exit'i või saan ükssarvikuks.
"Start-up'i edu protsenti hästi erinevad allikad hindavad erinevalt, küll aga reeglina see kõik jääb mõne protsendi juurde. Ja ükssarvikuks saab veel 0,0000... protsenti," selgitab Ruul edu võimalikkust.
Lisaks selgitab Ruul hommikuprogrammis pikemalt, miks ta soovitab võimaluse korral idufirma tegemist vältida.
Samuti lahkavad saatejuhid, kuidas on seni hakkama saanud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon, kel on sel nädalal saja päeva sünnipäev. Valitsusele aitab hinnangut anda poliitikavaatleja ja suhtekorraldaja Andreas Kaju.
Peale selle saab hommikuprogrammis ülevaate mootorsõidukite ja kinnisvarahalduse turul toimuvast. Värske ülevaate annab Infopanga konkurentsiraportite projektijuht Sigrid Kõiv.
Maailmamajanduse käekäigust räägib Äripäeva uudistetoimetuse ajakirjanik Kristjan Pruul. Uurime temalt, mis edasi saab ja kui suur langus meid ootamas on.
Saatejuhid on Eliisa Matsalu ja Tiiu Taal.
Hommikuprogrammi saad kuulata siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.