Hommikuprogramm keskendus täna ilmunud Äripäeva Rikaste TOPile. Üles astusid edetabelis figureerivad Eesti kapitalistid, kes rääkisid nii majanduses toimuvast kui ka ettevõtjaks olemisest.
- Inbanki asutaja Priit Põldoja. Foto: Andras Kralla
Inbanki asutaja ja nõukogu esimees Priit Põldoja kõneles Eesti pangandusest ja sellest, kuidas see võib ettevõtjaid mõjutada. "Pangandus on meie majanduse vereringe," sõnas Põldoja.
Kuula lõiku siit:
Kinnisvaraarendaja Kaamos Groupi asutaja ja omanik Kaido Jõeleht kõneles, kuidas ettevõttel läks majanduslanguse ajal ja kuidas läheb nüüd.
Ta selgitas, et tema kogemus ütleb, et kõik määrab meeskond – juhi ja omaniku põhiülesanne on komplekteerida õige meeskond. "Sageli me omanikena süüdistame juhte, et see juht ei saanud hakkama, aga tegelikult peame vaatama ise peeglisse ja tunnistama, et see oli meie viga, meie tegime selle valiku," selgitas ta.
Kuula lõiku siit:
Tööstur ja suurkontserni Estiko omanik Neinar Seli rääkis riskide hajutamisest ja sellest, kas ettevõtja peaks poliitikasse minema või mitte.
Kuula lõiku siit:
Kuulata sai ka vestlusringi 2018. aasta noore ettevõtja ja toidu tootmist digiteeriva eAgronomi asutaja Robin Saluoksa ja Utilitas Grupi suuromaniku ja Äripäeva aasta ettevõtja Kristjan Rahuga. Vestlusringi modereeris Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.
Kuula lõiku siit:
Hommikuprogrammi vedasid Meelis Mandel ja Tiiu Taal.
Seotud lood
Eesti 100 rikkaima ettevõtja vara väärtus on aastaga kasvanud üle 20%, selgub täna ilmunud Äripäeva Rikaste TOP 500 edetabelist, mille võitsid TransferWise’i asutajad Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus.
Balti riikide suurimat rohelise energia investeeringut, Raadi päikeseparki ettevalmistav Neinar Seli rääkis Äriplaani konverentsil, et päikesepargi valmides peaks see terve Tartu linna elektriga ära varustama.
Inbanki asutaja Priit Põldoja asub täna ilmunud Rikaste TOPis 391. kohal, tema vara suuruseks on 10,1 miljon eurot. Eelmisel aastal oli ta esimest korda edetabelis ja siis oli 7,6 miljoni euroga 479. kohal.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.