Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates "Cleantech" räägime samadest põletavatest teemadest, nagu ülejäänud ühiskond – koroonakriisist ja energiatootmise tulevikust.
- Kemikaalide sektor veab nafta nõudlust, kuid küsimus on: kui kaua veel? Foto: Shutterstock
Saate esimeses osas arutame GridIO tegevjuhi Konrad Hanschmidtiga Enefitile eraldatud riiklikust toetusest põlevkiviõlitehase rajamiseks Ida-Virumaale. Kas see on praeguses majanduskeskkonnas mõistlik otsus ning millised on potentsiaalsed tulevikuväljavaated?
Õlitehasesse 125 miljoni euro panustamine tekitab hulganisti küsimusi, märkis GridIO tegevjuht Konrad Hanschmidt. "Kui vaadata, kust nafta tarbimise kasv tuleb, on see eelkõige Aasia ja kemikaalide sektor. Kui mõelda järgneva 20 aasta jooksul, kuhu maailma innovatsioon hakkab minema, siis kemikaalide ja plastiku tarbimine on üks sektor, mida püütakse ümber pöörata," ütles ta.
Lisaks räägib saate teises pooles Andre Lindvest Ubik Solutionsist praeguse majanduskriisi mõjudest iduettevõtetele ning millised on riigi toetusmehhanismid, mida idufirmad ise praegu ära kasutada proovivad.
Saatejuht on Mart Valner.
Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.
Kuula saadet siit:
Nafta nõudlust veab kemikaalide sektor, kuid küsimus on, kas see ka nii jääb
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uue põlevikivõlitehase rajamine pole riigile majanduslikult mõistlik ega lahenda Ida-Virumaa sotsiaalseid probleeme, kirjutab põlevkivitehnoloog ja idavirulane Jaanus Purga.
Võimalused uurida lähemalt, miks otsustas valitsus eraldada Eesti Energiale üle saja miljoni euro õlitehase ehitamiseks, jäävad esialgu ahtaks, sest otsust põhjendav tasuvusanalüüs on salastatud.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.