Tehnoloogiafirmad näitavad võimast kasvu, millest on loota kasu kogu Eestile. Seda hoolimata, et valitsus pole näidanud suurt armastust sektori tegemistesse, võtsid Äripäeva ajakirjanikud saates "Äripäev eetris" nädalat kokku.
- Pipedrive'i asutajad Ragnar Sass (seisab vasakul), Urmas Purde (seisab paremal), Martin Tajur (istub vasakul), Timo Rein (istub keskel) ning Martin Henk (istub paremal). Foto: Pipedrive
Siiski on põhjust arvata, et ükssarvikud kappavad edasi ning see, et Pipedrive'ist sai viies ükssarvik, pole teekonna lõpp, vaid algus. Paljulubavaid kasvufirmasid on teisigi: olgu nendeks Monese, Skeleton, Starship või Veriff. Lisaks on oodata Skype'i maffia järeltulevat põlvkonda, kus rikkaks on saanud või saamas hulganisti Pipedrive'i, TransferWise'i ning Bolti töötajaid, kelle puhul on lootust, et puhuvad tugevamat tuult tehnoloogiasektori uutesse ettevõtmistesse.
Seotud lood
Just praegu said Pipedrive’i töötajad teada, et nad on aidanud üles ehitada Eesti viienda ükssarviku: värskelt tuli avalikuks tehing, mille järel on Pipedrive'i väärtus Äripäevale teadaolevalt 1,5 miljardit dollarit ehk ligikaudu 1,27 miljardit eurot.
Ohus on tuhandete inimeste sääste rohkem kui 20 miljoni euro eest, kuna politsei kahtlustab Eriali hoiu-laenuühistu rahakäsutajaid kelmuses, omastamises ja altkäemaksu maksmises. Võimalik, et oma säästudest on hoiustajad ilma, kuna raha liikus ühistust välja ja ka oma rahalist seisu näitas ühing tugevamana, kui see on.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.