Kohas, kus varem töötas täiel rindel Kohtla-Nõmme põlevkivikaevandus, asub nüüd Eesti Kaevandusmuuseum. "Suvepuhkuse" saatest saab hea ülevaate kõikidest kohapealsetest tegevustest ja atraktsioonidest nii suveks kui talveks, võimalustest meeskonnakoolitusteks, lastele mõeldud õppekäikudest ja ka sellest, millised uuendused muuseumi ees ootavad.
- Maa-alused käigud asuvad kaheksa meetri sügavusel ning sealne tehnika on endiselt töökorras. Foto: Erakogu
Näiteks räägitakse Kaevandusmuuseumis lastele põlevkivi sünnilugu nukuetendusena, giididelt kuuleb päris mälestusi põlevkivi kaevandamise kohta ning kunstihuvilised saavad oktoobrikuuni vaadata 10 kunstniku nägemust Ida-Virumaast, mis näitusena üles on seatud. Õppeprogrammidest on kõige populaarsem “Energiatarbimise jalajälg”, kus lisaks kaevanduskäikude uurimisele läbitakse seiklusmatk ja ammutatakse teadmisi karjäärisafaril.
Lisaks tuleb saates jutuks Ida-Virumaa turismiklastri koostöö ning kuuleb killukesi põlevkivi ajaloost.
Stuudios on külas Eesti Kaevandusmuuseumi juhataja Etti Kagarov ja haldusjuht Sirle Parik. Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Kuula saadet siit:
Kaevandusmuuseumi giidid jagavad maa all lugusid enda kaevuripäevilt
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.