Küberkurjategijad suudavad väga hästi tunnetada piiri, kui palju oleksid ettevõtted nõus maksma lunavararünnaku lõpetamise eest, selgus saatest "Tehnoloogiakompass". Keskmiselt on see summa 5% ettevõtte aastasest müügitulust.
- USA energiafirma Colonial Pipeline sattus mais küberrünnaku alla, mistõttu ei jõudnud tanklatesse enam piisavalt kütust peale. Väidetavalt maksis firma rünnaku lõpetamise eest 5 miljonit dollarit. Selle üle on olnud tuline debatt, kas häkkeritele tuleks maksta või mitte. Foto: AFP/Scanpix
Küberturvalisusest tuli saates juttu ajendatult septembri keskel toimunud Põhjamaade ja Baltikumi ühest suurimast küberturvalisuse konverentsist Security Summit. Üritusel esinesid mitmed küberturbeeksperdid, näiteks Nokia endine nõukogu esimees ja Soome küberturbefirma F-Secure asutaja Risto Siilasmaa.
Milliseid olulisi ja põnevaid mõtteid konverentsil räägiti, vahendasid saates "Tehnoloogiakompass" infoturbe ettevõtte Cybers küberturbe keskuse juht Jürgen Erm ning Telia ärikliendi üksuse juht Holger Haljand. Saadet juhtis Priit Pokk.
Lunavaranõude suurust saab arvutada lihtsa valemiga
Saadet toetab Telia.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”