Äsja lõppenud majanduskonverentsil Äriplaan 2022 kerkis Eesti esiettevõtjate sõnavõttudest teravalt esile mure tööjõu ja haridussüsteemi tuleviku pärast.
- Tartu Erakooli nõukogu esimees Urmo Uiboleht leidis intervjuus, et hariduses on paljuski õppida ettevõtluselt. Foto: Pixabay
Kas olukord on tõesti nii katastroofiline, kui leiavad ükssarvikute asutajad, ja millised on lahendused olukorra leevendamiseks, sellest rääkisime hommikuprogrammis Tartu Erakooli nõukogu esimehe ja Hariduse Edendamise Sihtasutuse (HESA) juhatuse liikme Urmo Uibolehega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Õpetajate keskmine palk tuleb praeguselt 1500 eurolt tõsta 2000 eurole ja käsitleda seda investeeringuna Eesti noortesse, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ettevõtjad peaksid keskenduma pitsitava tööjõupuudusega tegeledes sellele, mis on nende endi võimuses teha ja muuta, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ma ei usu koolijuhtide tähtajaliste töölepingute tagasitoomisse. Koolijuhi motivatsiooni ja enesearendamise stiimuleid tuleks hinnata, tagasisidestada ja toetada pidevalt, mitte mingi kindla aja tagant, kirjutab Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits ajendatuna arvamuskonkursi Edukas Eesti võidutööst.
President Kersti Kaljulaidi meelest võiksid riigikogu liikmed saada suuremat palka, mis aga paneks võistlema avaliku ja erasektori, rääkisid ajakirjanikud raadiosaates "Luubi all".
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.