Riskiraha otsib võimalust küsijale kiiresti "ei" öelda
Enamusele raha küsijatest ütleb riskifond "ei". Tuhandeid ideid läbi kammiv Spring Capital on investeerinud 15 ettevõttesse ning kiiret analüüsi ja vastuse andmist peab fondi asutaja ja juht Henri Treude oma eeliseks.
Spring Capitali juht Henri Treude töötas enne investeerimistettevõtte rajamist pikalt Starmanis. Spring Capital investeerib endiste Starmani aktsionäride raha. Foto: Andras Kralla
"Kui ütled varakult "ei" ära, saab ettevõte tegutseda materjalide või ettevõtte muutmisega või keskenduda teistele fondidele. Idufirmade jaoks on kõige hullem kui protsess venib ega tea, kas tuleb ei või jaa. Oleme üritanud eristuda ja paari nädala jooksul otsuse selgeks teha," räägib ta saates värskes Äripäeva Raadio saates "Riskiraha".
Kui ma investoritele vähem kui kolmekordse tootluse tagasi toon, siis sellega mu karjäär lõpeb, rääkis riskikapitaliettevõtte Change Venture üks asutaja Yrjö Ojasaar Äripäeva Raadio saates „Riskiraha“. Siis on uut fondi investeerimiseks väga raske kokku saada.
Iduettevõtetesse investeerivate Eesti riskikapitalifondide kontodel ootab 150 miljonit eurot, mis lähiaastatel kiirelt kasvavate firmade juhtidele kasvatamiseks kantakse. Kuid ainult kasvust investoritele enam ei piisa.
Eestis tegutsevaid riskikapitaliettevõtteid tutvustavas Äripäeva raadio saatesarjas "Riskiraha" on sel korral fookuses kaubamärgi Siena ümber koondunud tegijad. Lisaks nii-öelda traditsioonilistele riskiinvesteeringute tegemisele tõi Siena hiljuti turule ka uut tüüpi ehk järelturuinvesteeringuid tegeva fondi ehk "secondary fund". See aitab paberil idumiljonärid – nagu näiteks asutajad, optsioonidega töötajad või varajased investorid – päriselt miljonäriks teha.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”